Ortezy termoplastyczne

Ortezy termoplastyczne Orfit – custom made

Ortezy pozawalają unieruchomić część ciała i stworzyć idealnie dopasowane usztywnienie, nie powodujące ucisków. Stosowane głównie w celu leczenie urazów ortopedycznych, ortezy spoczynkowe, odciążające w przypadkach przeciążenia oraz zmian zwyrodnieniowych. Zwiększają komfort użytkowania i tym samym przynoszą ulgę m.in. w stanach zapalnych ścięgien lub stawów, wspomagają leczenie chorób reumatoidalnych, mają doskonałe zastosowanie podczas zwichnięć oraz jako stabilizacja po operacji. Unieruchomienia mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjny gips, który jest stosowany w przypadku złamań.

 

Ortezy tworzone są z 2 rodzajów wytrzymałych materiałów odpornych na pęknięcia: tkaninopodobne taśmy termoplastyczne z domieszka bawełny oraz płyt termoplastycznych. Oba te materiały wykazują się doskonałym dopasowaniem, plastycznością podczas formowania, posiadają powłokę antybakteryjna oraz są łatwe w utrzymaniu higieny (można myć w letniej wodzie).

Niewątpliwą zaletą jest szybka realizacja, idealne dopasowanie, lekka i znacznie mniejsza objętościowo forma i komfortowe użytkowanie. Wykonywane są w celu zamiany klasycznego unieruchomienia: łuski gipsowej, gipsu okrężnego lub klasycznej ortezy stabilizującej.

Złamanie kości łódeczkowatej (z ujęciem kciuka na wyraźne wskazanie lekarza prowadzącego):

Po operacji (wrażliwa blizna uniemożliwiająca pracę zawodową):

RZS (reumatoidalne zapalenie stawów) palec V, tzw. Butonierkowaty:

Choroba De Quervain:

Zmiany zwyrodnieniowe kciuka:

Zabiegi wykonuje

MAGDALENA KOLASIŃSKA

mgr fizjoterapii, terapeuta ręki

 

Od 10 lat zajmuję się fizjoterapią rąk głównie po zabiegach chirurgicznych oraz w problemach przeciążeniowych. Wykonuję zabiegi oparte na terapii manualnej, zajmuję się również tworzeniem ortez z materiałów termoplastycznych.

Swoje kwalifikacje podnoszę regularnie uczestnicząc w zjazdach, kongresach i szkoleniach z zakresu Terapii Ręki.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Ręki oraz wykładowcą na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacji